Toyota Mirai - cena. Ile kosztuje samochód wodorowy?
Toyota znana jest z innowacji, a jej samochody elektryczne i hybrydowe są coraz częściej wybierane przez wymagających kierowców, którym zależy na najwyższym komforcie i bezpieczeństwie oraz niskich kosztach eksploatacyjnych. To jednak nie wszystko, co oferuje japoński producent. W jego katalogu znajduje się także samochód wodorowy nowej generacji, czyli Toyota Mirai, która stanowi synonim ekologiczności i oszczędności. Czym wyróżnia się ten pojazd i ile kosztuje w 2024 roku? Sprawdźmy!
Nowa Toyota Mirai, czyli sedan na wodór o doskonałych osiągach, dużym zasięgu i niskim zużyciu paliwa
Toyota Mirai to samochód z napędem wodorowym, który zadebiutował w 2014 roku. Dzisiaj mamy do czynienia z drugą generacją tego pojazdu, która imponuje osiągami, zasięgiem oraz niskim zużyciem paliwa.
Nowa Toyota Mirai napędzana jest silnikiem elektrycznym, ale w odróżnieniu od typowych aut elektrycznych, jej energia pochodzi z ogniw paliwowych zasilanych wodorem. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, napęd posiada łączną moc 182 KM, co przekłada się na prędkość maksymalną 175 km/h oraz przyspieszenie od 0 do 100 km w zaledwie 9 sekund.
Jednak tym, co robi największe wrażenie jest zasięg. Jest on o 30% większy w porównaniu do poprzedniej generacji i wynosi 650 km na jednym tankowaniu (wg WLTP). Średnie zużycie wynosi 0,84 kg wodoru na 100 km, zaś zbiorniki Mirai mogą pomieścić w sumie 5,6 kg wodoru. Ich zatankowanie do pełna to koszt w wysokości około 225 złotych, czyli mniej więcej tyle samo co w przypadku auta zasilanego benzyną i spalaniu w okolicach 8 litrów na 100 km. Warto dodać, że zatankowanie Toyoty Mirai na stacji tankowania wodoru trwa 5 minut - to czas, jaki jest potrzebny, by napełnić zbiornik do pełna i zyskać kolejne 650 km zasięgu!
A co z ekologią? Toyota Mirai jest zasilana przez spalanie wodoru, dzięki czemu nie generuje żadnych spalin, co₂ ani szkodliwych substancji (jedynym efektem ubocznym jest para wodna). Stanowi więc bardzo ważny krok w stronę ważny krok w stronę bezemisyjnej przyszłości.
Toyota Mirai - wyjątkowy design, komfortowe wnętrze i nowoczesne systemy bezpieczeństwa Toyota T-Mate
Drugą odsłonę Toyoty Mirai można poznać po wyjątkowym designie - została zbudowana na zupełnie nowej platformie, która charakteryzuje się dłuższym rozstawem osi, szerszym i niższym nadwoziem, a także obniżonym środkiem ciężkości zapewniającym maksymalną stabilność. Piękna na zewnątrz i ekskluzywna oraz ergonomiczna wewnątrz, zapewnia najwyższy poziom komfortu oraz znakomite wrażenia płynące z jazdy. Jej atutem jest też duży multimedialny ekran o przekątnej 12,3", który pozwala na łączność z interfejsami Android Auto i Apple CarPlay.
Nowa generacja Toyoty Mirai została wyposażona w znane i cenione systemy bezpieczeństwa Toyota T-Mate, których jednym z elementów jest pakiet Toyota Safety Sense. To zestaw niezwykle przydatnych układów i funkcji, dzięki którym unikniesz niepożądanych zdarzeń na drodze i zyskasz maksymalne poczucie bezpieczeństwa. Do tych najważniejszych zaliczamy:
- Układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS);
Ile kosztuje samochód wodorowy Toyota Mirai w 2025 roku?
Cena Toyoty Mirai zależy od wersji wyposażenia. Jest ona dostępna w dwóch wariantach - wersji Prestige oraz wersji Executive, które dopasujesz pod względem swoich potrzeb.
- Toyota Mirai Prestige - cena od 284 900 zł;
- Toyota Mirai Executive - cena od 318 900 zł.
Jeżeli chcesz zainwestować w nowego Miraia, możesz skorzystać z atrakcyjnych form finansowania. Mowa tu o leasingu niższych rat oraz leasingu konsumenckim, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się komfortową, bezpieczną i ekologiczną jazdą - nawet wtedy, gdy nie dysponujesz gotówką.
Zapraszamy również do sprawdzenia cenników modelu Mirai z roczników 2024 i 2023 roku oraz do wizyty w naszym salonie. Dzięki temu przeprowadzisz jazdę próbną i przekonasz się, jak wyjątkowe wrażenia z jazdy zapewnia samochód wodorowy. Zapewniamy przy tym kompleksowe wsparcie w wyborze odpowiedniej wersji wyposażenia - zaprezentujemy Ci wszelkie różnice i odpowiemy na pytania. Inwestuj świadomie i wykorzystaj ogromny potencjał, jaki tkwi w napędzie wodorowym nowej generacji!
Autor: Piotr Czernecki